FRC0402F40R2TS
MFR.Part #
FRC0402F40R2TS
JLCPCB Part #
C5154017
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS