FRC0402F36R0TS
MFR.Part #
FRC0402F36R0TS
JLCPCB Part #
C2998152
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS