FRC0402F3572TS
MFR.Part #
FRC0402F3572TS
JLCPCB Part #
C2998133
Description
-55℃~+155℃ 35.7kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS