FRC0402F2941TS
MFR.Part #
FRC0402F2941TS
JLCPCB Part #
C2998068
Description
-55℃~+155℃ 2.94kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS