FRC0402F2672TS
MFR.Part #
FRC0402F2672TS
JLCPCB Part #
C5121521
Description
-55℃~+155℃ 26.7kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS