FRC0402F1963TS
MFR.Part #
FRC0402F1963TS
JLCPCB Part #
C3013157
Description
-55℃~+155℃ 196kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS