FRC0402F1873TS
MFR.Part #
FRC0402F1873TS
JLCPCB Part #
C2960791
Description
-55℃~+155℃ 187kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS