FRC0402F1601TS
MFR.Part #
FRC0402F1601TS
JLCPCB Part #
C2933076
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS