FRC0402F1541TS
MFR.Part #
FRC0402F1541TS
JLCPCB Part #
C2974010
Description
-55℃~+155℃ 1.54kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS