FRC0201F2701TS
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRC0201F2701TS
JLCPCB Part #
C7467314
Package
0201
Description
2.7kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS