SMCJ33CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C216109
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 28.1A@10/1000us 33V 40.6V 53.3V 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS