FKBB3002
Extended
Manufacturer
FETek
MFR.Part #
FKBB3002
JLCPCB Part #
C2758592
Package
PRPAK(3x3)
Description
-55℃~+150℃ 18mΩ@10V 2.5V 20W 28A 30V 572pF 65pF 7.2nC@4.5V N-Channel PRPAK(3x3) MOSFETs ROHS