MR251220FR020MZ
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
MR251220FR020MZ
JLCPCB Part #
C5119452
Package
2512
Description
20mΩ 2W 31.62A Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS