CR0805J47R0P05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0805J47R0P05Z
JLCPCB Part #
C881156
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 47Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS