CR0805FR150P05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0805FR150P05Z
JLCPCB Part #
C175704
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150mΩ Thick Film Resistor ±1% ±600ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS