CR0603FR270P05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0603FR270P05Z
JLCPCB Part #
C175650
Description
-55℃~+155℃ 100mW 270mΩ Thick Film Resistor ±1% ±800ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS