CR0402J10K0Q10Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0402J10K0Q10Z
JLCPCB Part #
C881063
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 10kΩ 50V 63mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS