CR0402F5K76Q10Z
MFR.Part #
CR0402F5K76Q10Z
JLCPCB Part #
C881162
Description
-55℃~+155℃ 5.76kΩ 50V 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS