CR0402F270KQ10Z
MFR.Part #
CR0402F270KQ10Z
JLCPCB Part #
C881205
Description
-55℃~+155℃ 270kΩ 50V 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS