SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
ElecSuper
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C5334008
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1 1.5kW 15V 16.7V 1uA 24.4V 61.5A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS