SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
ElecSuper
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C5249612
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1 1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.3A Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS