K7805-500R3
Extended
Manufacturer
EVISUN
MFR.Part #
K7805-500R3
JLCPCB Part #
C19188491
Package
SIP-3
Description
-40℃~+85℃ 1 10.2mm 1000uF 11.6mm 25mVp-p 500mA 5V 5mA 6.5V~32V 7.5mm 93% Short Circuit Protection、Overheat protection SIP-3 DC-DC Power Modules ROHS