SMBJ90CA
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
SMBJ90CA
JLCPCB Part #
C3015344
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 146V 1uA 4.1A 600W 90V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS