SMBJ85CA
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
SMBJ85CA
JLCPCB Part #
C3015325
Package
SMB(DO-214AA)
Description
137V 1uA 4.4A 600W 85V 94.4V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS