SMBJ78CA
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
SMBJ78CA
JLCPCB Part #
C3015251
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 126V 1uA 4.7A 600W 78V 86.7V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS