1N5395BULK
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
1N5395BULK
JLCPCB Part #
C17531121
Package
DO-41
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.1V@1.5A 1.5A 400V 50A 5uA DO-41 Diodes - General Purpose ROHS