SMBJE160CAH
MFR.Part #
SMBJE160CAH
JLCPCB Part #
C3700027
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 1uA 2.3A 259V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS