SM8S36CAH
Extended
Manufacturer
EATON
MFR.Part #
SM8S36CAH
JLCPCB Part #
C3705014
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 114A 36V 40V 58.1V 5uA 6.6kW Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS