PTSLR06038V050
Extended
Manufacturer
EATON
MFR.Part #
PTSLR06038V050
JLCPCB Part #
C3760867
Package
0603
Description
-40℃~+85℃ 1A 25A 400mΩ 500mA 500mW 50mΩ 600ms 8V 0603 Resettable Fuses ROHS