SMCJ28CAQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ28CAQ-13-F
JLCPCB Part #
C1974186
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 28V 33A@10/1000us 34.4V 45.4V 5uA Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS