SMCJ24CAQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ24CAQ-13-F
JLCPCB Part #
C1975850
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 150pF 24V 29.5V 38.6A@10/1000us 38.9V 5uA Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS