SMCJ120A-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ120A-13-F
JLCPCB Part #
C135126
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@8/20us 120V 147V 209V 5uA 7.2A TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS