SMBT70A-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBT70A-13-F
JLCPCB Part #
C135114
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 290pF 5.3A 5uA 600W 70V 89.5V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS