SMBJ6.5AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ6.5AQ-13-F
JLCPCB Part #
C5754964
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A@10/1000us 6.5V 600W 7.22V TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS