SMBJ60CA-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ60CA-13-F
JLCPCB Part #
C135091
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 5uA 6.2A 600W@8.3ms 60V 76.7V 96.8V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS