SMBJ48CA-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ48CA-13-F
JLCPCB Part #
C135079
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 48V 5uA 600W 61.3V 7.7A@8/20us 77.4V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS