SMBJ40CA-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ40CA-13-F
JLCPCB Part #
C135073
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 40V 51.1V 5uA 600W 64.5V 9.3A Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS