SMBJ33CAQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ33CAQ-13-F
JLCPCB Part #
C1974210
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 11.3A 33V 42.2V 53.3V 5uA 600W Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS