SMAZ6V8-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAZ6V8-13-F
JLCPCB Part #
C151039
Package
SMA
Description
1 Independent 1W 200Ω 2Ω 5uA@4V 6.46V~7.14V 6.8V SMA Zener Diodes ROHS