SMAJ8.5A-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAJ8.5A-13-F
JLCPCB Part #
C135018
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 10uA 14.4V 27.7A 400W 8.5V TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS