SMAJ60CA-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAJ60CA-13-F
JLCPCB Part #
C135003
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 4.1A@8/20us 400W@8/20us 5uA 60V 73.7V 96.8V Bidirectional TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS