SMAJ60AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAJ60AQ-13-F
JLCPCB Part #
C1978467
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 4.1A@10/1000us 400W@10/1000us 5uA 60V 73.7V 96.8V TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS