SMAJ16AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAJ16AQ-13-F
JLCPCB Part #
C1974482
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 15.3A 16V 17.8V 26V 400W 5uA TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS