SMA6J6.5CAQ-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMA6J6.5CAQ-13
JLCPCB Part #
C19950514
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 11.2V、14.4V 1mA 53.6A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 7.98V Bidirectional TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS