SMA6J20CAQ-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMA6J20CAQ-13
JLCPCB Part #
C19950507
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 18.5A@10/1000us 20V 24.5V 32.4V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS