SMA6J10CAQ-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMA6J10CAQ-13
JLCPCB Part #
C19950503
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 10V 10uA 12.3V 17V 35.3A@10/1000us 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS