SDT5H100LP5-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SDT5H100LP5-7
JLCPCB Part #
C460261
Package
PowerDI-5
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100V 150A 3.5uA@100V 5A 660mV@5A PowerDI-5 Schottky Diodes ROHS