SBRT20M60SP5-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBRT20M60SP5-13
JLCPCB Part #
C5245040
Package
PowerDI-5
Description
-55℃~+150℃ 180uA@60V 20A 320A 570mV@20A 60V PowerDI-5 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS