SBR8U60P5Q-13D
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBR8U60P5Q-13D
JLCPCB Part #
C5886170
Package
PowerDI5
Description
330uA@60V 530mV@8A 60V 8A PowerDI5 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS