SBR20A300CTB
MFR.Part #
SBR20A300CTB
JLCPCB Part #
C672278
Package
TO-263AB(D2PAK)
Description
-65℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 100uA@300V 180A 20A 300V 920mV@10A TO-263AB(D2PAK) Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS